Jak připravit zahradní techniku na zimu

Zima se kvapem blíží. Nastal čas připravit zahradní techniku na nečinnost v zimním období. Ať už využíváte k údržbě zahrady křovinořez, benzínovou sekačku nebo zahradní traktůrek, postup by měl být vždy stejný. Tak pojďme na to. Jak tedy připravit zahradní techniku na zimu? Vezmeme to popořadě.

Čistota - jarní funkčnosti jistota

SmetáčekNejprve je třeba kompletně očistit stroj, hlavně žací ústrojí od zbytků tlející trávy a ostatních nečistot. Po očištění zkontrolujeme stav žacího nože a případně provedeme jeho naostření, nebo výměnu za nový, pokud např. nemáte možnost broušení.

 

 

Benzín

KarburátorDále je třeba vypustit zbytky benzínu z palivové nádrže a karburátoru. Výpary ze zbylého benzínu by totiž celou zimu negativně působily na pryžové membrány v karburátoru To by na jaře pocítila výrazně naše peněženka.

 

 

Olej

Olejový filtrPokud má váš stroj čtyřtaktní benzínový motor, což je případ většiny benzínových sekaček a zahradních traktůrků, doporučuje se vypustit po sezóně olej z motoru. Místo něj nalijte do nádržky do jara tzv. konzervační olej. Levnější variantou je pak výměna olejové náplně motoru až v jarním období těsně před sezónou rovnou za olej nový.

 

 

Vzduch

Vzduchový filtrPři údržbě jakéhokoli benzínového motoru se nesmí zapomínat na kontrolu zapalovací svíčky. Svíčku očistíme ocelovým drátěným kartáčem. Samozřejmě je třeba ještě zkontrolovat stav vzduchového filtru, respektive jeho funkční části, kterou je vložka filtru. Ta zabraňuje průniku prachu a jemných částic do sání motoru. Důkladně ji vyčistíme a zkontrolujeme její stav, případně ji vyměníme za novou.

Máme-li všechny tyto základní kroky posezonní údržby hotové, můžeme v klidu uložit našeho zahradního pomocníka k zimnímu spánku a těšit se na jaro.

 

Už nechcete udržovat starý stroj a přemýšlíte o nákupu nového?

Pokud se už nechcete pouštět do údržby nebo opravy starého vybavení, vyberte si u nás nové zahradní pomocníky v kategorii zahradní technika, nebo přímo v kategoriích zahradní traktory, sekačky na trávu nebo křovinořezy.

Pro radu s výběrem volejte 494 662 130 pište na e-mail