Často kladené otázky - sekačky na trávu

Sekačka nejde nastartovat. Co mám dělat?

Sekačka na trávuJe mnoho důvodů, proč nemusí jít sekačka na trávu nastartovat. Pokud se motor protáčí, ale sekačka nechce chytnout, může být chyba v přívodu vzduchu, paliva nebo kvality jiskry na svíčce. Doporučujeme tedy nalít čerstvý kvalitní benzín, zkontrolovat a vyčistit vložku vzduchového filtru a zapalovací svíčku. Pokud ani jedna z věcí nepomůže, bude „to rozbitý“ , a je třeba provést odbornou diagnostiku závady v našem značkovém servisu.

Lze sekačku s pojezdem používat i bez pojezdu?             

Většina kvalitních značkových sekaček je konstruována tak, že automatický pojezd je poháněn z hřídele motoru, klínovým řemen na převodovku zadních kol. Tako kola se ve vypnutém režimu automatického pojezdu protáčí přes volnoběžku a tudíž je se sekačkou možné snadno zatáčet a jinak manipulovat.

Sekačka / traktůrek řádně nesbírá posečenou trávu. Čím to může být?

Hlavním důvodem může být fakt, že je tráva příliš mokrá. Tudíž jí proud vzduchu vznikající v žacím ústrojí díky její velké hmotnosti nedokáže nasát do sběrného koše. Dalším důvodem může být příliš velká pojezdová rychlost zahradního traktůrku, nebo sekačky. Tato by měla být přizpůsobena velikosti trávy, její vlhkosti a tvaru terénu. Dále může špatný sběr posečené trávy způsobovat ucpané sací potrubí, nebo příliš opotřebené žací nože.

Co je to mulčování?

Sekačka na trávu vybavena funkcí mulčování se odlišuje od obyčejných sekaček především možností uzavření vyhazovacích otvorů a speciálním tvarem nože. Tento nůž, díky odlišnému proudění vzduchu, brání posečené trávě vylétnout z žacího ústrojí, ale naopak ji opětovně vhání zpět před ostří nože. Tímto dochází k nasekání trávy na malé kousky, které tvoří mulč propadající ke kořenům travního porostu. Tím dochází k jejich prohnojení a zároveň brání jejich nadměrnému vysychání/zahradni-technika/sekacky-na-travu/

Z motoru se ozývá nepravidelné klepání. Co to může způsobovat?

Motor sekačky na trávuNejčastěji je se toto „klepání motoru“ objevuje při nízké hladině provozních maziv, tedy je třeba zkontrolovat hladinu oleje v motoru. Dále jej může způsobovat uvolněný výfuk, karburátor, nebo hnací řemenice. Pokud žádná z těchto věcí problém nevyřeší, jedná se pravděpodobně o závažnější problém a je třeba zajistit prohlídku stroje odborníkem.

 

 

 

Projděte si naši nabídku sekaček na trávu >>

 

Nenašli jste, co jste hledali? Kontaktujte nás!

Pokud jste zde nenašli odpověď na svou otázku, nebo vám není cokoliv jasné, neváhejte nás kontaktovat. Pošlete nám svůj dotaz. Ochotně odpovíme a poradíme na znackovenaradi@email.cz nebo na čísle +420 734 370 285.