Často kladené otázky - štípačky na dřevo

Je možné horizontální štípačku na dřevo skladovat ve svislé poloze?

Horizontální štípačka na dřevoAno, většinu horizontálních štípačů dřeva je možné skladovat ve svislé poloze. Jen je třeba vždy zkontrolovat dotažení odvzdušňovacího šroubu.

Ze štípačky při práci uniká olej. Jedná se o závažnou závadu?    

Pokud je únik oleje silnější, tak se pravděpodobně jedná o vadné těsnění na pístu, rozvaděči či čerpadle. Nezřídka se také stává, že je prasklina na těle pístu. Při této závadě je únik oleje doprovázen sníženou účinností, tedy ztrátou síly klínu. V každém případě je třeba dopravit stroj do servisu k odborné diagnostice závady.

Vybírám štípačku na chalupu, doporučil byste mi horizontální nebo vertikální?

Při výběru štípačky je třeba si nejprve ujasnit jak tvrdé dřevo, a dále jaké průměry a délky polen potřebujete štípat. Horizontální štípačky na dřevo vynikají svou snadnou mobilitou díky své nízké hmotnosti a dobrou skladností. Jejich obsluha je však mnohem méně pohodlná oproti štípačkám vertikálním. Pokud se tedy rozhodnete pro štípačku horizontální, doporučuji vybrat model s podstavcem. Vertikální štípače mají oproti štípačům horizontálním jednu nevýhodu a to je výrazně vyšší hmotnost. Za to však vynikají v mnoha jiných výkonnostních směrech. Zejména pak větší tlačnou silou, možností štípání větších průměrů polen a to nejen na poloviny, ale při použití křížového klínu, rovnou na čtvrtiny a samozřejmě možností štípání  i metrových polen.

Jak často by se měl měnit olej ve štípačce?

První výměna oleje by měla proběhnout cca po 30-ti odpracovaných hodinách. Dále pak záleží na druhu oleje, který je použit. Každý výrobce uvádí jeho životnost na obalu, nejčastěji je to 1 rok.

Štípačka přestává mít sílu a vydává divné zvuky. Prosím poraďte, kde by mohl být problém.

Pokud vydává štípačka na dřevo nestandardní zvuk, doporučuji okamžitě stroj vypnout a obrátit se na autorizovaný servis. Pravděpodobně došlo k poškození tlakového čerpadla, či hřídele motoru.

Projděte si naši nabídku štípaček na dřevo >>

 

Nenašli jste, co jste hledali? Kontaktujte nás!

Pokud jste zde nenašli odpověď na svou otázku, nebo vám není cokoliv jasné, neváhejte nás kontaktovat. Pošlete nám svůj dotaz. Ochotně odpovíme a poradíme na znackovenaradi@email.cz nebo na čísle +420 734 370 285.